Конкурс за упис ученика у први разред средње школе у Републици Србији за школску 2020/2021. годину, за школе чији је оснивач Република Србија, аутономна покрајина или јединица локалне самоуправе

Министарство просвете, науке и технолошког развоја расписало је Конкурс за упис ученика у први разред средње школе у Републици Србији за школску 2019/2020. годину, за школе чији је оснивач Република Србија, аутономна покрајина или јединица локалне самоуправе.

За упис у први разред средње школе у Републици Србији, у својству редовног ученика, могу да конкуришу кандидати који су стекли основно образовање и васпитање, а који су рођени после 31. августа 2003. године.

Редослед кандидата за упис у гимназију и стручну школу у четворогодишњем и трогодишњем трајању утврђује се на основу:
1) успеха на завршном испиту,
2) општег успеха од шестог до осмог разреда основне школе,
3) резултата постигнутих на такмичењима у основној школи.

У Конкурсу се налазе информације о условима за упис, мерилима и начину избора кандидата, вредновању завршног испита, вредновању општег успеха, вредновању успеха на такмичењима и остале битне информације.

Конкурс за упис ученика у први разред средње школе у Републици Србији за школску 2020/2021. годину, за школе чији је оснивач Република Србија, аутономна покрајина или јединица локалне самоуправе можете да преузмете са следећег линка.