Угледни час - тимски рад

Дана 23. 10. 2017, у одељењу IV/3 одржан је угледни час из ликовне културе. Час су извели учитељица Славица Јанковић и наставник ликовне културе Немања Вулевић уз примену иновације ТИМСКИ РАД у одељењу. Обрађивана је наставна јединица  Плава + жута = зелена.

У уводном делу часа мотивациони подстицај за ученике била је асоцијација чије је решење била зелена боја, која ће се касније користити у главном делу часа. Наставник ликовне културе је ученицима помоћу графофолија показао како се развија тонска скала, односно више нијанси исте боје.

У главном делу часа ученици су по групама добили задатак да мешајући боје израде: кишобран, заставу Бразила, сладолед и природу (небо, Сунце, трава).

У завршном делу часа свака група је изложила свој рад на основу којег је урађена естетска анализа.